Ndihmoni, shoku i will be eshte ne Tinder! Nje raport i pervojes

Permbajtje

Autorja jone anonime besonte se ajo age kishte gjetur dashurine e saj te madhe. Por me pas nje mik elizabeth zbuloi partnerin e saj ne Tinder. Tani ajo pyet veten: Quand silleni kur partneri qe doni dhe nuk doni te humbni regjistrohet fshehurazi ne nje aplikacion takimesh?

Mbaj mend kohen kur gjithcka ishte akoma mire midis nesh. Ne takimin tone te pare. Nje takim romantik ne Rhein. Ai me kishte ftuar ne nje piknik. Pra, shume klasik: me nje batanije komode, shporte myself xunkth – te cilen ai myself siguri age bleu me shume -, vere dhe djathe. Ne u ulem prane njeri-tjetrit per ore te tera, vetem duke biseduar dhe qeshur. Keni zbrazur shishen. Vezhgoi anijet. Derisa me puthi. Isha ne rene nente.

Sot shume njerez njihen me personally njeri-tjetrin permes aplikacioneve per takime

Ne u njohem permes miqve. Elizabeth di qe eshte age modes se vjeter keto dite. Sot pothuajse te gjithe njihen myself njeri-tjetrin permes internetit, permes aplikacioneve per takime etj. Me vjen mire qe ishte thjesht nje rastesi per ne. Asnje prej nesh nuk kishte menduar te ishte ne nje marredhenie ne ate kohe. Askush nuk elizabeth kishte pare seriozisht. Por ne ishim te lire ne zemrat tona dhe vetem funksionoi.

Une isha personi me i lumtur ne entire world, kjo nuk eshte ekzagjerim. Nje njeri kaq we dashur, we kuptueshem, i cili, gjithsesi, jo gjithmone me fliste – edhe nje pule age verber gjen nje kokerr.

Ne jemi nje cift per nje habite age gjysme. Pastaj tre jave me pare nje mik me thirri te cilin nuk kisha degjuar per ca kohe. Ajo duhej te fliste me personally mua, duhej te me thoshte dicka, shkroi ajo. Ne fillim mendova se ajo me ne fund would te martohej myself te dashurin age saj prej shume kohesh dhe dua te me tregoje personalisht. Por nuk ishte keshtu.

Ne vend te kesaj, ne nje kafene ne trotuar, ajo me tha se ishte ndare me te dashurin e saj disa jave me pare. Une isha we habitur sepse te dy kishin qene nje cift vertet i shkelqyeshem. Pastaj ajo shtoi se elizabeth kishte kapercyer ate mjaft mire dhe madje ishte regjistruar ne Tinder, aplikacionin per takime per te cilin shume me kishin thene.

Isha kurioze nese ajo perform te me tregonte histori qesharake dhe emocionuese nga pervojat e saj ne Tinder. Kjo ishte gjithashtu rasti. Por, mire, kjo nuk ishte saktesisht qesharake. Me personally nje ze te ulet ajo me pyeti: “Ju jeni akoma me * * * * *, apo jo?” Une we thashe po, pa dyshim. Ajo uli zerin: “Ti, doja te te pyesja nese elizabeth di qe we dashuri yt eshte i regjistruar ne Tinder. Une pashe profilin e tij atje. ”Une bera nje te qeshur te hutuar. “Jo, ai ishte padyshim dikush tjeter”.

I dashuri i am eshte aktiv ne Tinder!

Ajo me tregoi au moment ou fotografi te profilit te tij. Une rashe nga rete. We dashuri i will be, we dashuri i will be, ishte ne te vertete ne Tinder! Cfare po bente ai atje? Kjo observar . Une ngriva.

Fotoja e tij Tinder elizabeth tregonte ate me personally djemte e tij, me te cilet ai shpesh shkonte te festonte. Une we njihja te gjithe. Ne te vertete ai ishte shoku i’m! Mosha ishte e duhur. Ai duhet te kete luajtur kengen Spotify qe zgjodhi nje mije here ne kitare per mua. Ne profil shkruhej: “Nje burre we vertete josh te njejten grua cdo dite.” (. ) Une bera google se, thenia nuk eshte given that prej tij, eshte kopjuar!

Age dashura ime tha “oops . ” au moment ou ne nje film te keq. Ishte nje film vertet i keq dhe eshte ende. Por edhe pse i dashuri im eshte dukshem i regjistruar ne Tinder dhe mund te jete duke derguar mesazhe myself gra te tjera apo edhe duke me mashtruar, une nuk kam guximin ta ballafaqoj ate myself te. Jam shume frikacak shume we mallkuar nga frika se mos e humbas, aq tmerresisht, tmerresisht i frikesuar.

Age falenderova shoqen big date per sinqeritetin elizabeth saj. Ajo nuk kishte pse te me tregonte per kete. Shume pastaj pergjigjen myself mohim dhe age akuzojne “vjedhesin” se deshiron te fitoje nje avantazh prej tij. Por ajo thjesht donte te ishte age sinqerte. Pervec kesaj, nuk do te kishte ndryshuar faktin qe ai eshte regjistruar atje.

Pse shoku i am eshte i regjistruar ne Tinder?

Kam kaq shume pyetje. Pse an excellent eshte shoku i will single women dating in Dallas city be i identifikuar ne Tinder? Good eshte aq naiv dhe budalla sa te mendoje se nuk perform te zbulohet nga dikush qe na njeh te dyve?! Cfare kerkon ai atje? A good eshte tashme nje mashtrim qe ai eshte regjistruar atje, edhe nese mund te mos me kete mashtruar dhe te jete bere i pabese? Kam degjuar qe shume prej steering wheel jane atje vetem per argetim dhe nga kurioziteti. Por ai ka kaq shume miq! Burra dhe gra! Ai kurre nuk we ka fshehur nga une, madje shumicen e njoh shume mire dhe jam miq me personally disa prej steering wheel vete.

Per mua eshte nje arsye per ndarje kur ai fle me dike tjeter. Por cfare te bej nese ai mohon gjithcka ose thote se eshte vetem atje per te bere njohje te reja te kendshme? Pse nuk me tha vetem paraprakisht? Cfare te bej nese ai nxehet dhe me akuzon per xhelozi dhe ndjekje? Miqte age mi thone se ekziston vetem nje rruge. Perballuni myself te. Zbuloni pse miku im eshte ne Tinder dhe me pas jini konsistent. Keni te drejte. Por une jam aq e frikesuar, sa mendova se ai ishte dashuria ime e madhe. Piktura eshte care.

Deshironi te na tregoni per pervojat tuaja? Ne elizabeth presim ate dhe mbase botojme me tej historine tuaj te dashurise. Ketu mund te na dergoni historine tuaj te dashurise.